Synopsis #01 - Epizóda 3x01 - „Bitchcraft“

13. října 2013 v 3:32 | Evushka |  Synopsis
Objavila sa synopsa k epizóde 3x01 - "Bitchcraft", teda je to vlastne opis toho, čo nás v tejto epizóde čaká. Preto čítajte na vlastné riziko! :-) Za preklad ďakujem Marceli Kašíkovej.1834. New Orleans. Ďábelská a zvrácená Madame LaLaurie (Kathy Bates), která se koupe v krvi ostatních, aby zůstala mladá, trestá sluhu za to, že se nechal svádět její dcerou Paulline, a to tak, že ho přemění ve zvíře... ne však pomocí magie, ale daleko příšernějším způsobem.

Současnost. Orlando, Florida. Mladá Zoe Benson (Taissa Farmiga), která sotva ztratila panenství, se příšerným způsobem dozvídá, že je čarodějnice. V její rodině, kteří jsou potomci čarodějnic ze Salemu, je to dědičné, ale projevuje se to pouze u některých z její rodiny, ne u všech. Žádná z opravdových čarodějnic v Salemu nebyla upálena; unikly podezření a odletěly do New Orleans. Zoe je násilně poslána do čarodějnické internátní školy, Akademie slečny Robichaux pro nadějné mladé dívky, a už nikdy neuvidí svou matku. Zde, po tvrdé zkoušce, se seznámí s novými spolužačkami: rozmazleným spratkem, mladou filmovou hvězdou Madison Montgomery (Emma Roberts), která dokáže pomocí své mysli hýbat předměty; smělou Qeenie (Gabourey Sidibe), lidskou voodoo panenkou, která umí lidem vracet zranění, které jí způsobili; a Nan (Jamie Brewer), která má Downův syndrom... a je jasnovidka. Zoe se také setká s ředitelkou, Cordelií Foxx (Sarah Paulson), a s němým, mrzutým vrchním sluhou Spaldingem (Denis O´Hare). Na svém vrcholu slávy měla škola přes šedesát studentek, ale dnes se čarodějnice stávají vymírajícím druhem. Zoe se dozvídá, že většina čarodějnic se naučí pár kouzel, ale v každé generaci je jedna "Nejvyšší", která ztělesňuje nespočet "darů" - možná i všechny z nich. Ale Cordelia také Zoe varuje, že jejich druh je stále pod hrozbou pronásledování a upálení za živa... jako mladá Misty Day, která naháněla hrůzu lidem z církve, když zjistila, že dokáže vzkřísit mrtvé.

Poté se setkáváme s Fionou (Jessica Lange), zámožnou čarodějnicí, posedlou věčným mládím a frustrovanou, že její pokusy získat ho - ať už vědecky, či s pomocí magie - neustále končí neúspěchem. Je matkou Cordelie a mají náročnou historii. Zatímco Cordelia chce naučit dívky žít v míru, Fiona - která je Nejvyšší - je chce naučit, aby se jich svět obával. Mezitím Madison vezme Zoe na bratrskou párty, kde Zoe pozná sladkého, uvězněného Kyla (Evan Peters), ale ne všichni ostatní kluci z bratrství jsou tak milí - a bude litovat té hrůzy, kterou s Madison navštívila. Později Fiona vezme dívky na návštěvu legendárního domu Madam LaLaurie, která, jak se dozvíme, byla zavražděna královnou Voodoo, která se jí pomstila za vraždu jejího milence a Nan uvidí hrozivé předzvěsti budoucnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama