Spoilers #03

14. října 2013 v 0:54 | Evushka |  Spoilers
Je to pravda? American horror story: Coven se zakládá na pravdě?

Ryan Murphy je tajnůstkářskej parchant.Tvůrce AHS připravuje 3.řadu s podnázvem Coven a jako obvykle nechce prozradit nic o tom můžeme od této řady čekat. Řada by měla mít premiéru v říjnu. Víme, že show by se měla odehrávat v New Orleans a že Kathy Bates bude hrát ženu, která skutečně žila a byla hrozně zlá. Murphy přísahal, že takhle zlou roly ještě neviděl Kathy nehrála a že bude 5x horší než její role Misery.

Řada fanoušků a New Orleanských historyků spekulovalo o tom, že by Batesová mohla hrát Delphine Lalaurie. Ženu , která byla roku 1830 usvědčena z mučení a zabíjení svého služebnictva , způsoby, vedle kterých by Ed Gain vypadal jako nevinné štěňátko.

Třetí řada AHS by se měla odehrávat v moderní době, ale s podnázvem Coven, dává přece rozum, že budou čarodějnice uváděny prominentně a budou moc dělat šílený píčoviny všeho druhu , včetně tvorby nesmrtelných lidí.

Třetí manžel Delfine byl bohatý prominent, na čemž záleželo v době, kdy si koupila nechvalně slavnou nemovitost z roku 1140. Proslavila se svými marnotratnými večírky a třpytívými slavnostmi.Také byla považována za jednu z nejinteligentnějších, nejstylovějších a nejvlivnějších fFrancouzsko-Krelských žen v hystorii.Jako mnoho vysoce postavených lidí, Madam LaLaurie ve své domácnosti měla mnoho otroků. Byla benevolentní otrokář, ale před hosty se k nim chovala uctivě. Počáteční policejní vyšetřování na nic nepřišlo, ale poté co soused uviděl mladou dívku skočit ze střechy do náruče smrti, jen aby unikla výprasku od Madam Lalaurie, jí její otroky policie sebrala. Z toho důvodu začala obcházet své příbuzné, aby jí je koupili na zpět.

V roce 1834 v jejím domě vypukl požár, který započal v kuchyni.Kuchařka, která byla připoutaná ke sporáku,přiznala, že šlo o pokus o sebevraždu, aby unikla od trestání v podkroví. Každý koho si tam vzala se už nikdy nevrátil. Takto byly plně odhaleny hrůzy domu Madam Lalaurie. Madam odmítla dát svým otrokům svobodu, a tak měšťané zbourali její zdia objevili nejméně 7 spoutaných otroků, kteří byli příšerně znetvořený.Někteří byli pověšení za svá hrdla, jiní nosily železné obojky. Většina měla jednu nebo více končetin roztrhaných, či zlomených.Kůži měli strženou následkem bičování a někteří byli svázáni do stresové polohy. Jeden z nich měl hnisavé rány plné červů.

Místní noviny. New Orleanská Včela, poznamenaly, že otroci byli udržováni na živu, aby jejich utrpení bylo co nejdelší a aby okusili vše, co jim mohlo být tou nejodpornější krutostí způsobeno.Společnost se zděsila. Obyvatelé zničili to , co z domu Lalaurie zbylo a snažili se ji dostat do oprátky. Utekla uprostřed toho všeho násilí a v podstatně zmizela z povrchu zemského. Někteří říkají, že žila v lesích u zátoky, ale pravděpodobnější je, že utekla do Francie. V roce 1942 jeden kostelník našel prasklý náhrobní kámen na němž stálo: Madam Lalaurie zemřela v Paříži dne 7.12. 1842.

Jak roky plynuly a děsivé prohlídky New Orleans získávaly na popularitě, příběhy o Madam rostly exponenciálně díky počtu obětí a její krutosti.
Pozdější zprávy ukazují, že ženám vyvrhávala vnitřnosti a vázala jim je kolem pasu, jako pás bolesti. Vytrhávala jim oči a nehty na rukou, lámala jim končetiny a rovnala je do podivných tvarů.Stínala jim hlavy a kolem rozházela jejich vnitřnosti. Zašívala jim ústa plná výkalů.Dokonce jednomu muži vyvrtala do hlavy a zasekla do ní hůl. (míchaný mozeček). Tato obvinění , která začala v roce 1946, neměla reálný základ,nebo byla svěděctví reakcí na hrůzy v holocaustu. Ať tak, či onak bude Madam Lalaurie inspirací pro AHS Coven. Pokud někdo dokáže tak děsivý příběh převést do televizního seriálu, je to Ryan Murphy.

Za preklad článku ďakujem fanúšikovi AHS, Davidovi Lerchovi. Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama