Říjen 2013

Spoilers #21

31. října 2013 v 17:38 | Evushka |  Spoilers
Krátky rozhovor s Ryanom Murphym pre Entertainment Weekly o postave Marie Laveau

Entertainment Weekly: Toto naozaj ukázalo ľudskú stránku Marie Laveau. Bolo tak dôležité dať tomu nejaké pozadie ako to, prečo je tak nahnevaná?

Ryan Murphy: Jj. Urobili sme to, čo sme chceli urobiť. Je tu veľa príbehov v pozadí v tejto epizóde. Boli skutočne navrhnuté tak, aby ukázali ľuďom tiež ambície v pozadí postavy, ako vo Fioninom prípade, alebo možno dôvod prečo je Marie tak nastavená vo svojich spôsoboch a nedôverčivá a nie je ochotná robiť výmenné obchody. Myslel som, že je Angela proste tak skvelá v týchto scénach.

Je Angela Basset len výbušná?

Myslím si, že všetci sú takí. Materiál je vždy taký barokový a ľudia, ktorých to láka sú zvyčajne herečky, ktoré majú rady skutočne emocionálne extrémy. Kathy je tým známa. Jessica je tým známa. Angela je tým známa. Taktiež viac ako to, že my sme fanúšikmi všetkých tých žien. Tak cítim, že píšeme scény na mieru k tomu, čo by sme my, ako aj fanúšikovia radšej milovali na nich, aby robili. Zdroj

Coven download: Episode 3x04 - "Fearful Pranks Ensue"

31. října 2013 v 12:56 | Evushka |  Coven - Download
Epizódu 3x04 s názvom "Fearful Pranks Ensue" máme za sebou a tu vám prinášam linky, kde si môžete stiahnuť najnovšiu časť. Linky sú na iných serveroch,pridám sem linky z webshare, ale z ulozto nie, lebo tam si to ľahko nájdete. A ja osobne radšej sťahujem z týchto, lebo to trvá kratšie. :-)
Epizódy sú v avi verzii.

Linky na webshare:
Titulky zatiaľ nie sú, ale mali by byť o 18-tej, potom ich nájdete na stránke edna.cz .

American Horror Story: Coven - Promo #10

31. října 2013 v 12:50 | Evushka |  Coven - Video
Promo k epizóde 3x05 s názvom "Burn, Witch. Burn!"


Zaujímavosti #05 - Season 3 - Madame Marie Delphine LaLaurie (Kathy Bates)

26. října 2013 v 21:54 | Evushka |  Special articles
Madame Marie Delphine LaLaurie (1775 - 1842) /V seriálu ji hrá Kathy Bates/

Madame LaLaurie je nechvalně proslulou sériovou vražedkyní a sadistkou. Pocházela z vyšších kruhů, takže byla zvyklá na vysoký životní standard. Když se vdávala za doktora LaLaurieho, již byla dvojnásobnou vdovou (okolnosti smrti předchozích manželů jsou neznámé).

Madame LaLaurie byla ve své době jednou z nejznámějších žen. Roku 1831 zakoupila v New Orleans pozemek na Royal Street, kde vybudovala třípodlažní sídlo s ubytovnou pro otroky. Zde žila se svým manželem a dvěma dcerami. Dům stál nedaleko domu další slavné obyvatelky New Orleans, Marie Laveau, a i když není povaha vztahu těchto žen známa, je jisté, že se navzájem znaly a setkaly.

Zaujímavosti #04 - Season 3 - Marie Laveau (Angela Bassett)

26. října 2013 v 15:39 | Evushka |  Special articles
Marie Laveau (10. 11. 1794 - 16. 6. 1881) /V seriálu ji hrá Angela Bassett/

Marie Laveau se narodila ve Francouzských čtvrtích New Orleans. Její rodiče byli oba mulati, a tak patřila mezi tzv. Creoles of Color, což byli lidé narozeni v Lousianě, kteří byli smíšené rasy, ale na rozdíl od svých afrických předků byli svobodní a dostávalo se jim mnoha privilegií bělochů. Snažili se své africké geny co nejvíce zředit, a tak se i vyhýbali stykům s lidmi afrického původu a otroky. (Zajímavé je, že podle scénáristů American Horror Story, byl jejím milencem právě černý otrok, což bylo pro Creoles nemyslitelné a stávalo se to jen velmi zřídka.)

Zaujímavosti #03 - Season 1 (Murder House) & Season 2 (Asylum)

26. října 2013 v 15:31 | Evushka |  Special articles
Zajímavosti AHS: Murder house & Asylum

1. Los Angelská usedlost, která se stala předobrazem "Vražedného domu", obsahuje pro svého majitele luxus v podobě šesti ložnic a pěti koupelen. Stavba byla ke konci roku 2011 uvedena do prodeje za 4,5 milionu amerických dolarů

2. Pilotní díl první řady seriálu se natáčel ve skutečném domě. Další díly byly posléze filmovány v jeho přesné replice.

3. Frances Conroy (Moira) se před natáčením obávala, jestli její "problém" s dvojbarevnýma očima nebude problém, a proto se ptala tvůrců, jestli má nosit kontaktní čočky. Tý jí vyvedli z omylu řekli jí, že jej oči jim hrajou do karet.

4. Seriál získal 17 nominací na Emmy Awards. Z toho jen jedna byla přeměněná ve výhru, kterou si domů odnesla Jessica Lange za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Stills - Episode 3x04 - "Fearful Pranks Ensue"

25. října 2013 v 17:12 | Evushka |  Coven - Stills
Stills k epizóde 3x04 s názvom "Fearful Pranks Ensue"Stills - Episode 1x12 - "After Birth"

24. října 2013 v 18:34 | Evushka |  Murder House - Stills
Stills k epizóde 1x12 s názvom "After Birth"


Stills - Episode 1x11 - "Birth"

24. října 2013 v 18:24 | Evushka |  Murder House - Stills
Stills k epizóde 1x11 s názvom "Birth"


Nominácie na PCA's 2014 (People's Choice Awards)

24. října 2013 v 18:16 | Evushka |  Notices (AHS)

Nominácie na People's Choice Awards 2014

Dajte hlas a zároveň nominujte prosím American Horror Story na PCA's 2014 a to v kategórii "Obľúbený TV film/miniseriál". Za predchádzajúcu sériu si to naozaj zaslúžia a táto séria sa uberá rovnako skvelým tempom. :-) Okrem nich môžete hlasovať aj za najlepšíkomediálny seriál - Glee, najlepší komediálny herec - Darren Criss, Chris Colfer (Glee), najlepšia komediálna herečka - Lea Michele, Jane Lynch (Glee), najobľúbenejšia TV Bromance - Blaine & Sam (Glee) a najlepšia TV Gal Pals - Santana & Rachel (Glee).
Hlasovať môžete na tejto stránke:

http://www.peopleschoice.com/pca/nominations/vote.jsp